Czy Indie wkrótce zostaną Majorem BTC Haven?

Wszędzie entuzjaści kryptografii wierzą, że Bitcoin Revolution wkrótce wybuchnie w takich krajach jak Indie.

Indie zmierzają na szczyt
Niedawno Sąd Najwyższy uznał handel bitcoinami za zgodny z prawem i uznał, że zakaz uniemożliwiający bankom i firmom finansowym prowadzenie interesów lub reprezentowanie przedsięwzięć kryptograficznych jest niezgodny z konstytucją. Od tego czasu zakaz ten został zniesiony, a handel w Indiach przeskoczył do nowych rekordów.

W związku z tym wiele osób uważa, że kraj, który niegdyś był bardzo antykryptograficzny, ma zamiar umieścić na mapie aktywa cyfrowe w zupełnie nowy sposób. Kryptocurrency exchanges like Binance – the world’s largest trading platform by daily volume – have since since joined the Internet and Mobile Association of India (IAMAI), which has ultimately helped in removing the ban from India.

Ponadto, giełda przejęła kontrolę nad platformą handlową znaną jako WazirX. Przedstawiciel firmy stwierdził, że od maja tego roku liczba nowych zapisów wzrosła o ponad 150 procent, co od tego czasu przyczyniło się do 66 procentowego wzrostu obrotów kryptograficznych.

Oni wyjaśnili:

Pozytywny werdykt Sądu Najwyższego z pewnością przyczynił się do stworzenia pozytywnej opinii na temat kryptońskiego handlu w Indiach.

Poza standardowym handlem i przedsięwzięciami biznesowymi związanymi z kryptografią, organy regulacyjne wprowadzają obecnie ideę rupii cyfrowej. Rupia jest narodową formą waluty fiat, a cyfryzacja waluty może potencjalnie popchnąć kraj do przodu jako wiodący innowator w łańcuchu blokowym.

Byłoby to również równoznaczne z Chinami, które pozornie wprowadziły swój nowy cyfrowy juan do kilku amerykańskich przedsiębiorstw, takich jak Starbucks i Subway, w celach testowych. Dodanie przez Indie rupii cyfrowej może potencjalnie uczynić je poważnym konkurentem dla gospodarki tego kraju.

Wielu krypto-przedsiębiorców uważa, że Indie mają wiele do zaoferowania i biorą to na siebie, aby rozszerzyć kraj zdolności kryptograficzne. Pavel Matveev z Wirex Ltd. w Londynie, na przykład, wyjaśnił w wywiadzie:

W listopadzie ubiegłego roku wprowadziliśmy nasz produkt na rynek w ośmiu krajach południowo-wschodniej Azji i mamy nadzieję na wprowadzenie go na rynek w Indiach tego lata. Na przykład Wielka Brytania ma ogromny przepływ przekazów pieniężnych z Wielkiej Brytanii do Indii… [indyjskie zapotrzebowanie na krypto] może być podekscytowana sytuacją COVID-19.

Lider innowacji w Blockchain?
Sandeep Nailwal of the Matic Network oferuje podobne odczucia. Mówi, że nastąpił wzrost przekazów pieniężnych dla indyjskich pracowników i że naród ten stał się jednym z czołowych użytkowników dappsów (aplikacje zdecentralizowane). Stwierdza:

Zwłaszcza z kryptonimem, ludzie mogą grać w gry i zarabiać na tym pieniądze. Gry na prawdziwe pieniądze stają się coraz bardziej popularne. Widzimy wiele aplikacji [polegaj na nas], ponieważ Ethereum jest całkowicie udławiony.

Mówi, że przy tak dużej liczbie pracowników technicznych w Indiach, kraj ten może potencjalnie przyczynić się do zwiększenia obecności i wykorzystania takich aplikacji.

This entry was posted in Bitcoin. Bookmark the permalink.

Comments are closed.